AKTUALNOŚCI
ROK SZKOLNY 2009/2010


 

 

Szkolne Koło PCK

 

W roku szkolnym 2009/2010 uczennice klas trzecich gimnazjum: Karolina Kwiatkowska, Klaudia Piętka, Karolina Przepiórka i Ilona Wojtas przepracowały w ramach wolontariatu ponad 100 godzin.
Przez cały rok odwiedzały chorą emerytowaną nauczycielkę zamieszkałą w Magnuszewie Panią Marię. Wolontariuszki z naszej szkoły między innymi pomagały Pani Marii w pracach porządkowych, robiły zakupy, zabawiały ją rozmową. Była ona szczęśliwa, że mogła mieć w ten sposób kontakt ze szkołą, w której kiedyś pracowała.

Przedświteczne spotkanie u Pani Marii.JPG (226331 B)


Te same uczennice w maju bieżącego roku wzięły udział w Rejonowych Zawodach Pierwszej Pomocy w Kozienicach. W zawodach wzięła także udział gimnazjalistka Magdalena Chojecka.

Zawody pierwszej pomocy.JPG (279558 B)


Opiekunka Szkolnego Koła PCK Alicja Purtak

 


 

POŻEGNANIE PATRIOTY


Gdy zajmowaliśmy swoje miejsca wśród żałobników zgromadzonych na Placu Zamkowym padał deszcz. Jednak za chwilę wyszło ostre słońce i opromieniło kondukt żałobny. Historyczny sztandar naszej szkoły salutował trumnie z ciałem prezydenta II Rzeczypospolitej na uchodźstwie - Ryszarda Kaczorowskiego. Pragnęliśmy uczcić pamięć prezydenta uczestnicząc we mszy świętej żałobnej oraz oddać hołd temu wybitnemu, pełnemu dobroci człowiekowi, harcerzowi, żołnierzowi, prezydentowi. Niestety nie udało nam się wejść do wnętrza katedry, ale uczestniczyliśmy we mszy świętej oglądając ją na telebimie na Placu Zamkowym. Kondukt z wiezioną trumną ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie dotarł na Stare Miasto o godz. 15.30. Tłumy warszawiaków i mieszkańców innych rejonów Polski (m.in. górali) żegnały Ryszarda Kaczorowskiego oklaskami, śpiewając hymn i rzucając kwiaty. We mszy świętej, której przewodniczył arcybiskup Józef Michalik, uczestniczyli m.in. członkowie rodziny zmarłego tragicznie prezydenta, były prezydent Lech Wałęsa, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, wicepremier Waldemar Pawlak i Władysław Bartoszewski. W homilii, prymas Józef Glemp wspominał życie Ryszarda Kaczorowskiego: harcerstwo, współtworzenie Szarych Szeregów, pobyt w łagrze, walkę pod Monte Cassino, prezydenturę na uchodźstwie.
Jego 90-letnie życie było przeniknięte wiarą i czynem. W czasie wojny skazano Go na śmierć, ale uniknął jej i żył długo. Zabrał Go z tego świata tragiczny wypadek samolotu - mówił Józef Glemp. Podkreślił, że prezydent Kaczorowski w znaczący sposób przyczynił się do tego, żeby Polska nie zginęła. Nasza ojczyzna żyła, czekając na odrodzenie, które nastąpiło w 1989r. Niech przykład tego pięknego życia dla Boga, bliźnich i ojczyznę, jaki przedstawił druh prezydent Ryszard Kaczorowski będzie dla nas zachętą, byśmy umieli żyć tymi prawdami i ideałami, za które można i warto ponosić wielkie ofiary - powiedział na zakończenie homilii.

IMG_0377.JPG (215285 B)

Po uroczystościach pogrzebowych trumna z ciałem Ryszarda Kaczorowskiego została przewieziona do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Ostatni prezydent na uchodźstwie spoczął w Panteonie Wielkich Polaków, obok księdza Jana Twardowskiego, kapelana rodzin katyńskich Zdzisława Peszkowskiego i pierwszego ministra spraw zagranicznych III RP Krzysztofa Skubiszewskiego. Słowa wypowiedziane przez Józefa Glempa, Kazimierza Nycza oraz Bronisława Komorowskiego skłoniły nas do refleksji nad życiem. Wydarzenie, którego byliśmy świadkami na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczniowie LO

 


 

Spotkanie z Robertem Karwatem

 

Robert Karwat pseud. Habibi Hamid - autor opowiadań i baśni terapeuty-cznych "Pióra motyla" czy "Drugie skrzydło" był gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Magnuszewie. Spotkanie odbyło się 26 marca 2010 b.r. a wzięły w nim udział dzieci z klas III naszej szkoły.
Podczas autoprezentacji pisarz czytał dzieciom swoje opowiadania, opowiadał o sobie, o swojej twórczości, wyjaśnił skąd się wzięło jego "drugie imię" Habibi Hamid, czyli Kochanie w języku arabskim i czeczeńskim. Przedstawił swój punkt widzenia na temat relacji międzyludzkich, życia i najważniejszego z uczuć - miłości. Po opowieściach autora dzieci zadawały mnóstwo pytań, głównie osobistych. Interesowało je np. czy ma dziewczynę, od kiedy zaczął pisać wiersze, jaką lubi muzykę. Habibi Hamid szczerze i otwarcie odpowiadał dzieciom.

pict0129.jpg (154067 B)

Na zakończenie spotkania w podziękowaniu mali czytelnicy prezentowali autorowi swoje umiejętności artystyczne: recytując wiersze i śpiewając. Robert Karwat chętnie przyłączał się do wspólnego śpiewania. Każde z dzieci otrzymało autograf z dedykacją od autora. Spotkanie umilił słodki poczęstunek dla dzieci przygotowany przez panią dyrektor GOK Elżbietę Wachnik.

Barbara Kacalińska

 


 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI 2010


Dnia 9 marca 2010 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie odbyły się eliminacje gminne XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia był wójt Gminy Magnuszew- pan Henryk Plak.
Komisja konkursowa w składzie: pani Beata Grądziel, pani Ewa Stopka, pani Maria Wychocka, pani Anna Owczarczyk i pan Daniel Jakubiak wysłuchała recytacji 35 uczestników i zakwalifikowała do eliminacji rejonowych w Warce 11 osób.
W następnym etapie konkursu naszą gminę reprezentować będą:

 • Aleksandra Kozłowska i Julia Krześniak w kategorii wiekowej 5-6 lat;

 • Weronika Sobota, Barbara Mościńska i Kamila Kuźnia w kategorii wiekowej 7-11 lat;

 • Magdalena Ciża i Filip Kucharczyk w kategorii wiekowej 12-13 lat;

 • Magdalena Romanowska, Aleksandra Cholewa, Magdalena Stępień i Paulina Stopka w kategorii wiekowej 14-16 lat.

Obraz234.JPG (819118 B)

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkami i pamiątkowymi dyplomami ufundowanymi przez wójta Gminy Magnuszew. Na rozdanie nagród przybyły władze gminy: wójt pan Henryk Plak i przewodniczący Rady Gminy pan Bernard Wdowiak
Pan wójt w swoim przemówieniu podziękował dyrekcji ZSiPO w Magnuszewie, nauczycielom- opiekunom recytatorów, komisji konkursowej i uczestnikom za wkład pracy, wyraził zadowolenie z dużego zainteresowania poezją wśród młodzieży.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze na którą między innymi, wpłynęła piękna dekoracja wykonana przez panią Małgorzatę Marchewkę i panią Marię Narojczyk - nauczycielki ZSiPO w Magnuszewie.

 


Zabawa choinkowa

23 stycznia 2010r. podczas zabawy choinkowej Teatr Guliwer wystawił sztukę "Bajka o sennej Nutce" wg Pawła Szumca, wyreżyserowaną przez panie: Dorotę Główkę i Małgorzatę Marchewkę. "Bajka o sennej Nutce" to zabawna historia o pewnej zaspanej nutce Gis (w tę rolę wcieliła się uczennica kl. Ia g. Anita Bogucka), która ze względu na tę przypadłość straciła pracę w filharmonii. Główny bohater na swej drodze spotyka wiele życzliwych osób: Solistka (Ania Basiewicz kl. VIb) uroczym, delikatnym śpiewem udziela rad Nutce Gis, jak należy postępować, by uniknąć podobnych zdarzeń. Dwa uwielbiające głośną muzykę Wyjce (świetny popis wokalno-taneczny uczennic kl. Va: Doroty Miecznik i Emilki Świerczyńskiej) korzystają z dobrych rad Nutki Gis dotyczących bezsenności, w zamian kierują zaspanego Gis do doktora medycyny niekonwencjonalnej. W zabawny sposób sepleniący doktor (Maciej Szczudliński kl. Ia g.) podejmuje bezskuteczną próbę wyleczenia bohatera z bezsenności metodą liczenia baranów. Zdesperowany główny bohater udaje się do stroiciela fortepianów (Mateusz Kacaliński kl. Ia g.), który chce leczyć Nutkę przy pomocy wywodów filozoficznych. Terapia nie pomaga, Gis wciąż zapada w niekontrolowane drzemki. Następnie Gis trafia do kompozytora (Konrad Król kl. Ia g). Kompozytor ten był niestety głuchy, komponował tylko ciszę i nią chciał uleczyć naszego Gis. Jednak bez skutku. Dopiero nieoczekiwane pojawienie się nutki La (Aleksandra Główka kl. VIa) zmienia życie naszego bohatera. Okazuje się, że miłość, nazywana potocznie lekarstwem na wszystko i w tym przypadku zdaje egzamin. Nutka Gis zostaje wyleczona z senności. Dużą porcję humoru dostarczyły sztuce dialogi Maestra (Filip Kucharczyk kl. VIa) z Dyrektorem (Szymon Stysiak kl. VIa), wybuchowy temperament genialnego kompozytora i bezradność dyrektora filharmonii wobec "humorków" gwiazdy. Casting urządzony w filharmonii był okazją do popisów wokalnych Oliwii Wdowiak - kl. VIa , Anny Basiewicz - kl. VIb, Dominiki Szczepańskiej - kl. Va, Aleksandry Stańczyk - kl. Va, które wcieliły się w postacie Gis reprezentujących różne kategorie muzyki. Nad całością przedstawienia czuwali operatorzy techniczni: Karolina Marchewka - kl. VIa, Krystian Niedziałek - kl. VIb, Kamil Padewski - kl. Ia g.

pict0091.jpg (110728 B)

Oprawa choreograficzna, kostiumy, scenografia oraz światła dopięte na ostatni guzik nadały przedstawieniu charakter profesjonalny. Licznie przybyli na przedstawienie widzowie śledzący losy głównego bohatera mieli wrażenie, że znajdują się nie na szkolnej sali gimnastycznej, lecz w prawdziwym teatrze.
Obecnością swą zaszczycili i uświetnili imprezę zaproszeni goście: Wójt Gminy pan Henryk Plak, Sekretarz Urzędu Gminy pani Barbara Sobota, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marianna Frączek, rodzice, uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły, którzy czują się wciąż bardzo związani z naszą szkołą. Przedstawienie odniosło sukces.
Gratulacje dla młodych artystów i dla nauczycieli, którzy czuwali nad całością przedsięwzięcia! Teatr Guliwer po raz kolejny odsłonił arkana sztuki teatralnej a jego członkowie pokazali, że wśród naszych uczniów są potencjalni następcy aktorów dużego formatu.

ZDJĘCIA

 


 

Dzień Babci i Dziadka
w przedszkolu.

 

W poniedziałek 25 stycznia 2010r. w oddziale przedszkolnym pięciolatków odbyła się uroczystość związana z Dniem Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, której ze wzruszeniem przyglądali się goście. Recytowały wiersze, składając najserdeczniejsze życzenia, a także śpiewały piosenki. Wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki.

PICT0108.JPG (370857 B)

PICT0116.JPG (352940 B)

 

Po przedstawieniu wszyscy zasiedli przy stole aby skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.

 

Beata Maciąg

 


 

Hu hu ha! Hu hu ha! Nasza zima zła!

Przyszła długo oczekiwana zima. Dlatego członkowie szkolnego koła LOP postanowili rozpocząć coroczną akcję dokarmiania ptaków, szczególnie ważną dla zwierzą w tak mroźną aurę. Odpowiedniej jakości ziarno tradycyjnie już dostarczyło koło łowieckie „Bażant” z Warki.

Uczniowie kl. VB wykonali budki dla kuropatw, które następnie rozstawili na terenie szkoły. Budki i karmniki nigdy nie mogą być puste! Kilkudniowa przerwa w dostarczaniu pożywienia, może przyczynić się do śmierci ptaków, dlatego systematycznym dosypywaniem ziarna będą zajmować się uczniowie kl. VIa. Dokarmianie kończymy z nadejściem wiosny. Życzymy wytrwałości !!!

LOP


XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Tegoroczny Finał odbywał się w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, jednak serdeczny uśmiech na twarzach naszych wolontariuszy i ogromny zapał roztopiły niejedno serce. Wszyscy odnosili się do kwestujących z niezwykłą serdecznością i głośnio wyrażali aprobatę dla akcji Jurka Owsiaka. Chętnie wrzucali pieniądze do puszek i z cierpliwością oczekiwali na „serduszka”, które nalepiali zmarznięci wolontariusze. Czynność tę utrudniała padająca mżawka ograniczająca sprawność dłoni kwestujących.


Oficjalny finał poprzedziła zbiórka na rzecz WOŚP zorganizowana w naszej szkole. W klasach i na korytarzach kwestowali najmłodsi uczniowie. Podczas tegorocznego finału zebraliśmy łącznie
2451,18zł. Nasi dzielni wolontariusze zapowiadają, że będą grać z WOŚP „do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

Samorząd Uczniowski
ZSiPO

 


Spokojnych, zdrowych, radosnych
świąt Bożego Narodzenia spędzonych
w serdecznym gronie rodzinnym
oraz wszelkiej pomyślności
w Nowym Roku.
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe
święta niosą wszystkim
betlejemski blask.


życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
oraz uczniowie
ZSiPO w Magnuszewie


OTWARCIE WERNISAŻU „NASI TWÓRCY”
w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie

Dnia 7 grudnia 2009r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Nasi Twórcy”, które swą obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Henryk Plak, Przewodniczący Rady Gminy Bernard Wdowiak, ks. kanonik Florian Rafałowski, Dyrektor Bankupict0131.jpg (153876 B) Spółdzielczego Magnuszewie Anna Skrok, Rodzice. „Talent to długa cierpliwość, oryginalność to wysiłek woli i natężona obserwacja”. Te słowa Gustawa Flauberta w pełni oddają charakter i postawę autorów dzisiejszej wystawy. Tym niezwykłym darem – talentem malarskim - obdarzeni są wybrańcy, a twórczość jest zwierciadłem ich duszy. Na pewno twórcy to ludzie wrażliwi i potrafiący dostrzec piękno otaczającego świata, co też wyróżnia ich od innych.
Autorami wystawy są nasi absolwenci oraz uczniowie. Właśnie ideą wernisażu jest wyeksponowanie dorobpict0065.jpg (113965 B)ku naszych artystów, ludzi związanych z tą szkołą i tym środowiskiem. To w myśl znanej wszystkim prawdy: „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” pragniemy wypromować utalentowanych ludzi naszego regionu i pomóc im rozwinąć skrzydła. Jak widać w naszym środowisku drzemią ukryte talenty, które należy odkrywać. To właśnie szkoła jest miejscem, gdzie dokonuje się „pierwszej odsłony”. Jako nauczyciele pamiętajmy, by nie przegapić żadnej szansy. Musimy być bacznymi obserwatorami i winniśmy dostrzec „każdą perłę”, bo tak można określić ludzi obdarzonych zdolnościami w jakiejkolwiek dziedzinie. Ten proces byłby niemożliwy bez współpracy i wsparcia rodziców. Zatem dziękuję rodzicom zapict0027.jpg (123897 B) pomoc i gratuluję utalentowanych pociech.
Zapewne ten wernisaż dla młodych twórców to debiut, który na długo zachowa się w ich pamięci. Niewykluczone, że po latach już jako artyści z poważnym dorobkiem będą wracać myślami do chwil takich jak ta.
„Nasi Twórcy” zaprezentowali prace wykonane różnymi technikami malarskimi. Na wernisażu możemy podziwiać obrazy:

 • p. Mirosława Oziembło – absolwenta naszej szkoły, który ma bogaty dorobek twórczy, a jego pracy są eksponowane w wielu galeriach,

 • Magdaleny Romanowskiej – ucz. kl. III PG,

 • Michała Majdaka – ucz. kl. III LO,

 • Katarzyny Oziembło- ucz. kl. III LO,

 • Karoliny Kwiatkowskiej – ucz. kl. III PG,

 • Ilony Wojtas – ucz. kl. III PG,

 • Moniki Talagi – ucz. kl. III PG,

 • Andrzeja Sałygi – ucz. kl. II PG,

 • Oliwii Wdowiak – ucz. kl. VI PSP,

 • Aleksandry Główki - ucz. kl. VI PSP,

 • Emilii Świerczyńskiej – ucz. kl. V PSP,

 • Weroniki Gizy – ucz. kl. V PSP,

Otwarcie wystawy uświetnił występ zwycięzców konkursu muzycznego „Mam talent”. Serdecznie dziękuję osobom, które przyczyniły się do organizacji wystawy. Pragnę podkreślić, że to przedsięwzięcie zostało zrealizowane ze środków integracji społecznej w ramach realizacji PPWOW.

Dyrektor ZSiPO w Magnuszewie
Lidia CiżaSTYPENDYSTA PREZESA RADY MINISTRÓW 2009

 Od trzynastu lat uczniom szkół ponadgimnazjalnych (przed reformą oświaty ponadpodstawowych) za szczególne osiągnięcia w nauce przyznawane są Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to jedna z form nagradzania uczniów zdolnych. Stypendystą może zostać uczeń publicznej (lub niepublicznej z uprawnieniami szkoły publicznej) szkoły średniej, który uzyskał najwyższą średnią ocen, uprawniającą do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem (wymagana średnia wynosi minimum 4,75) i co najmniej dobrą ocenę zachowania

PICT0285.JPG (2243700 B) 

W tym roku w gronie stypendystów znalazła się uczennica kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Magnuszewie - Joanna Kowalczyk (wytypowana przez Samorząd Szkolny i Radę Pedagogiczną).

PICT0287.JPG (2565548 B)

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 27.11.2009r. w Delegaturze Kuratorium Oswiaty w Radomiu. Stypendia wręczał Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik.
Serdecznie gratulujemy naszej Stypendystce i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor ZSiPO w Magnuszewie
Lidia Ciża


Wstań, Polsko moja!
- montaż słowno - muzyczny w 91. rocznicę
odzyskania przez Polskę niepodległości

Dzień 11 listopada jest dla Polaków, jednym z najważniejszych świąt narodowych. Pamięć o wydarzeniach związanych z tą datą jest naszą powinnością i podstawą naszej tożsamości narodowej, gdyż tego dnia Polska zrzuciła kajdany po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie ZS i PO w Magnuszewie 8 listopada uświetnili niedzielną Mszę świętą, przedstawiając montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Wstań, Polsko Moja”. Dnia 10 listopada program ten został również zaprezentowany w szkole dla uczniów, dyrekcji i nauczycieli. Uczniowie recytowali i wspominali wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem niepodległości. W części muzycznej zaprezentowane zostały najważniejsze pieśni patriotyczne: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Ojczyzna Ma”, „Rota”, „Deszcz jesienny deszcz”, „Pierwsza Kadrowa”, „Białe róże”, „Piechota”, „Biały krzyż” i „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu Weroniki Soboty, Weroniki Gizy, Martyny Gronek, Filipa Kucharczyka, Pauliny Stopki, Pauliny Marchewki, Karolpict0046.jpg (113705 B)iny Piętki, Karoliny Kwiatkowskiej przy akompaniamencie: Mateusza Kutyły (organy), Błażeja Szarańca (gitara), Rafała Kutyły (perkusja). W roli narratorów wystąpili: Agnieszka Marchewka i Sebastian Pyrka, wiersze recytowali: Karolina Piętka, Beata Basiewicz, Paulina Marchewka, Katarzyna Drągowska, Weronika Giza, Edyta Kwiatkowska, Martyna Grądziel, Ilona Wojtas, Karolina Przepiórka, Filip Kucharczyk, Tomasz Durka, Arkadiusz Michalski, Jarosław Nowak, Dominik Michalczyk i Jakub Grądziel, Klaudia Arciszewska, Zuzanna Arciszewska, Patrycja Bogucka i Cezary Krecpict0090.jpg (136130 B)zmański. W roli „Gazeciarzy” wystąpili: Katarzyna Kulik, Jakub Dudek, Adrian Staluszka i Kacper Narkiewicz. Całości towarzyszył podniosły nastrój, dekoracja i strój galowy. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu. Zarówno w kościele jak i w szkole wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledzili koleje losu narodu, wsłuchując się z przejęciem w muzykę, będącą obrazem dla prezentowanych wydarzeń historycznych. Widoczne skupienie i uwaga na twarzach widzów była największą nagrodą dla młodych aktorów, którzy na przygotowanie tej podniosłej uroczystości poświęcił wiele godzin. Dnia 11 listopada podczas uroczystej Mszy świętej za Ojczyznę poprowadzonej przez księdza proboszcza Szczepana Iskrę w kościele św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie uczestniczyły Poczty sztandarowe: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego i Publicznego Gimnazjum im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Magnuszewie. Uczniowie Gimnazjum: Mateusz Kutyła i Błażej Szaraniec zagrali pieśni: „ Boże Coś Polskę” i „Rotę”, które zaśpiewała Karolina Kwiatkowska. Swoim zaangażowaniem i udziałem młodzież zademonstrowała szacunek dla wartości narodowych i uczciła pamięć tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj suwerenności.

Elżbieta Kwiatkowska


Wycieczka do Teatru Wielkiego

okladka.jpg (96962 B)

4 listopada 2009r. odbyła się wycieczka do Warszawy do Teatru Wielkiego. Wyjazd był nagrodą za pracę w zespole Wisełki. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie według słynnej opery "Czarodziejski flet" pod tytułem" W krainie czarodziejskiego fletu."

PICT0018.JPG (138545 B) PICT0032.JPG (175683 B)

Przed spektaklem dzieci oglądały wystawy oraz kostiumy i rekwizyty aktorskie. Przedstawienie wywarło na dzieciach ogromne wrażenie. Główny bohater przeżywając przygody opowiadał czym właściwie jest teatr operowy i jakimi środkami oddziałuje na widza. Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu.

M. Marchewka
D. Główka


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

obraz_012.jpg (124188 B)

Dnia 26 października dzieci z klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Magnuszewie złożyły ślubowanie na uczniów. Dzieci zaprezentowały swoje dotychczasowe osiągnięcia. Recytowały wiersze o pierwszych dniach w szkole, o bezpieczeństwie, o kulturalnym zachowaniu się oraz śpiewały piosenki. Pani dyrektor L. Ciża po wysłuchaniu i obejrzenia występu dokonała ślubowania dzieci na uczniów, a w-ce dyrektor R. Opaczyńska pasowała ich „gigantycznym” ołówkiem. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy oprócz ciepłych słów mieli też prezenty. Swoją obecnością zaszczycili : wójt gminy Magnuszew Henryk Plak, który wręczył pierwszoklasistom „Ptasie Mleczko”, pani sekretarz Barbara Sobota, ks. Florian Rafałowski, ks. Szczepan Iskra, dał dzieciom batony oraz przewodnicząca Rady Rodziców Marianna Frączek, która przyniosła dla dzieci notesy oraz długopisy. Dzieci otrzymały od wychowawczyń – p. Małgorzaty Szczygieł i p. Urszuli Świerczewskiej – dyplomy upamiętniające ten dzień, od dyrekcji miłe pluszaki. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zwieńczeniem tego wydarzenia było posadzenie na placu szkolnym krzewów zakupionych przez Rodziców uczniów klas I.

obraz_0009.jpg (182154 B)

Małgorzata Szczygieł
Urszula Świerczewska

GALERIA ZDJĘĆ


Konkurs
"Mazowsze bliskie sercu"

IV EDYCJA

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza fotografów amatorów do udziału w czwartej edycji konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.
„Mazowsze bliskie sercu” to konkurs skierowany zarówno do tych młodszych, jak i nieco starszych. Udział w nim mogą wziąć wszyscy, którzy lubią fotografować, mieszkają lub uczą się na Mazowszu, a co ważne znają miejsca, które warto pokazać innym za pomocą fotografii.
mazowsze_bliskie_sercu.jpg (32670 B)W tym roku uczestnicy konkursu mogą nadsyłać
po trzy zdjęcia w ramach każdej z dwóch kategorii: krajobraz i architektura. Format fotografii nie może być mniejszy niż 13x18 cm. Każda zgłaszana do konkursu praca powinna być opisana na odwrocie – tytuł konkursu, tytuł zdjęcia, kategoria, imię, nazwisko i adres autora, telefon oraz e-mail.
Na zwycięzców konkursu w obu kategoriach czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: 3 tys. zł – za zajęcie pierwszego miejsca, 2 tys. zł – za zajęcie drugiego miejsca oraz 1,5 tys. zł – za zajęcie trzeciego miejsca. Osoby wyróżnione otrzymają zestawy upominkowe.
Prace w formie odbitek wraz z zapisem na płycie CD należy składać bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa lub przesyłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa z dopiskiem: Konkurs „Mazowsze bliskie sercu”.
Konkurs trwa
od 1 do 30 października br. (decyduje data stempla pocztowego).


REGULAMIN KONKURSU (DOC)

OśWIADCZENIE (DOC)

 

Źródło: mazovia.pl

Zapraszam do udziału w w/w konkursie.
Tomasz GizaI MIEJSCE DLA WISEŁEK Z MAGNUSZEWA

 
1
0 października 2009 Zespół Taneczny Wisełki z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie wziął udział w eliminacjach do X Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni - Piosenki Patriotycznej - Ludowej i Tańca Ludowego. Patronem i honorowym gościem był Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Czesław Czechyra. Wisełki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, w kategorii śpiew - folklor zajęły I miejsce i tym samym przeszły do kolejnego etapu festiwalu.

 PICT0226.JPG (663144 B)


W tychże eliminacjach wzięli również uczniowie ZSiPO prezentujący swoje umiejętności w śpiewie solo. Byli to: Martyna Gronek, Sandra Bossy, Filip Kucharczyk, Karolina Kwiatkowska. Uczniowie zajęli drugie miejsce.


M. Marchewka
D. Główna


Komputer dla przedszkola
Z przedszkola w cyfrowy świat z programem KidSmart

 

W wyniku złożonego przez dyrektora ZSiPO w Magnuszewie wniosku o przyznanie zestawu edukacyjnego w ramach tegorocznej edycji projektu "Z przedszkola w cyfrowy świat z programem KidSmart" i przejściu pomyślnie procedury kwalifikacyjnej 5 października 2009 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych z Magnuszewa otrzymały edukacyjny zestaw komputerowy.

IMG_0168.jpg (590700 B)

Zestaw wyposażony jest w specjalistyczne oprogramowanie KidSmart dostosowane do potrzeb dzieci w wieku 3-7 lat. Programy uczą logicznego myślenia, liczenia, czytania wspomagają koncentrację, kojarzenie, ćwiczą refleks. Uczą współpracy w grupie. Dzięki programowi KidSmart wzbogaciliśmy w naszej placówce ofertę pracy dydaktyczno - wychowawczej. Wszystkie programy zawierają opcje, w których dzieci mogą wybierać stopień trudności. Ponadto mogą korzystać z nich małe dzieci nieumiejące czytać, gdyż są instrukcje głosowe. KidSmart odgrywa ważna rolę w procesie socjalizacji. Stanowisko komputerowe wyposażono w miejsca do siedzenia dla dwojga dzieci, aby zachęcić je do współdziałania. Zainteresowanie dzieci KidSmartem jest bardzo duże, tym bardziej że dla niektórych z nich jest to pierwszy kontakt z komputerem, którego znajomość obsługi w dzisiejszych czasach staje się wymogiem postępu cywilizacyjnego.

Projekt „Z przedszkola w cyfrowy świat z programem Kidsmart” jest realizowany na podstawie porozumienia pomiędzy Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży oraz Firmą IBM Polska Sp. z o.o. Patronat honorowy nad programem objęła Pani Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej.

Szczególne wyrazy podziękowania za pomoc w otrzymaniu zestawu kierujemy koordynatorowi projektu Panu Tadeuszowi Zarembie ze Społeczno-Oświatowego Stowarzyszenia Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży.

 

Dyrektor ZSiPO w Magnuszewie
Lidia Ciża


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

 

GALERIA

 


 

Wcześniejsze "newsy"
 


 


www.zsipo.magnuszew.prv.pl           zsipo.magnuszew@vp.pl