AKTUALNOŚCI
ROK SZKOLNY 2010/2011


REKRUTACJA 2011-2012


SZKOLNY WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2011-2012


,,MAŁY ODKRYWCA’’
dla 5 i 6 –latków

Program ,,Mały odkrywca” realizuje 52 dzieci z ZS i PO w Magnuszewie uczęszczających do grupy 5 i 6 – latków.
Celem programu, jest nauczenie dzieci czytania prostych książeczek oraz zafascynowanie ich czytelnictwem. Dlatego program ten jest logicznie skonstruowaną grą przygodową. Dzieci stają się podróżnikami, którzy znaleźli się na bezludnej wyspie. Odbywają podróż, podczas której poznają różne kontynenty, kulturę żyjących tam ludzi i obyczaje. Mają możliwość w różny sposób wyrazić siebie i głębiej uświadomić swoje własne ,,ja”. Malują swój herb, będąc rycerzami, przybierają indiańskie imię, które najlepiej określa jakąś cechę ich charakteru. W tym programie jest dużo ruchu, zabaw literkami i wyrazami. Dzieci rozwijają spostrzegawczość, twórczość i kreatywność.
Dzięki wiedzy, która prezentowana jest podczas zajęć, ,,podróżnicy” pomagają mieszkańcom różnych kontynentów, którzy w zamian wskazują im drogę do dalszej podróży. Na przykład, aby dostać się na dwór cesarza LIU – SIU z dynastii TANG, dzieci przebierają się za Chińczyków i uczą się jeść pałeczkami. W Japonii, na dworze Szoguna-Minamoto no Yoshinaka, piją czarodziejską herbatę. Dzieci poznają zasady aerodynamiki, robią eksperymenty, które pokazują im, dlaczego samolot lata, jak zmienia się ciśnienie powietrza, kiedy ono jest w ruchu.

 

Dzieci chętnie uczęszczają na zajęcia, podczas których wykonujemy dużo eksperymentów, które wyjaśniają różne zjawiska chemiczne i fizyczne, z którymi stykamy się na co dzień.

Barbara Kacalińska
Zofia Boryczka
Dorota Główka


SZKOLNE KOŁO PCK

13 maja 2011 roku uczennice ze Szkolnego Koła PCK PSP i Gimnazjum brały udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kozienicach.
W dniach 16 i 17 maja bieżącego roku uczennice PSP w Magnuszewie wzięły udział w X Jubileuszowych Warsztatach PCK. W ramach zajęć uczestniczyły w spotkaniach:
- z policjantami na temat zagrożeń narkotykami i alkoholem;
- z przedstawicielami sanepidu o zdrowym stylu życia;
- ze strażakami o pierwszej pomocy.
Odbył się również konkurs plastyczny.
Na koniec wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tortem oraz otrzymali pamiątkowe upominki i dyplomy.

IMG_5400.JPG (236358 B)IMG_5403.JPG (233901 B)

Marzena Tłuścik


 

Tegoroczny konkurs recytatorski

Szkolny etap konkursu odbył się 2 marca 2011r. Uczniowie wyróżnieni przez komisję reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych.
7 marca 2011r. w ZSiPO w Magnuszewie odbyły się gminne eliminacje 28 Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 56 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których uczestniczyli reprezentanci wszystkich szkół i przedszkoli z naszej gminy.

Komisja w składzie:
Ewa Stopka – przewodnicząca
Anna Owczarczyk
Maria Wychocka
Anna Flakiewicz
Wioletta Krakowiak
zakwalifikowała do eliminacji powiatowych w Warce uczniów:
1. Amelię Kęsik kl. O A ZSiPO w Magnuszewie
2. Klaudię Skwirę kl. O A ZSiPO w Magnuszewie
3. Magdalenę Korczak kl. O SP w Rozniszewie
4. Kamilę Kuźnię kl. III SP w Rozniszewie
5. Paulinę Sadurską kl. IV SP w Chmielewie
6. Weronikę Sobotę kl. V A ZSiPO w Magnuszewie
7. Martynę Gronek kl. VI A ZSiPO w Magnuszewie
8. Paulinę Stopkę kl. II A PG w Magnuszewie
9. Anitę Bogucką kl. II A PG w Magnuszewie
10. Filipa Kucharczyka kl. I A PG w Magnuszewie


Paulina Stopka i Filip Kucharczyk otrzymali wyróżnienia. Uczennice: Anita Bogucka z PG w Magnuszewie, Kamila Kuźnia z SP w Rozniszewie reprezentowały naszą gminę w Koncercie Laureatów w Radomiu. Martyna Gronek z SP w Magnuszewie wzięła udział w konkursie Syrenka Warszawska.

Ewa Stopka


 

AKCJA DLA POWODZIAN

 

W czerwcu 2010 roku w Polsce ogłoszono stan powodziowy. W 16 gminach województwa podkarpackiego ogłoszono stan alarmowy, a w 6 pogotowie przeciwpowodziowe. Bardzo zła sytuacja panowała w miejscowościach gminy Gorzyce. Są to: Orliska, Sokolniki, Trześnia, Zalesie Gorzyckie. Wisła uszkodziła tam wały przeciwpowodziowe i woda zalała te miejscowości. Mieszkańcy próbowali umacniać wały, lecz one były przesiąknięte wodą i nic to nie dało. Ogłoszono ewakuacje, jednak mało kto chciał zostawić swój dobytek. Zostały zalane ujęcia wody a woda była dowożona przez służby.
Chcąc pomóc powodzianom, z miejscowości podkarpackiej SOKOLNIKI w lutym b.r w naszej szkole prowadzona była zbiórka żywności oraz środków czystości dla powodzian. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna.

IMG_5222.JPG (292825 B) IMG_5224.JPG (250344 B)

Zbiórkę darów na rzecz osób poszkodowanych wskutek powodzi i podtopień prowadziło PCK, Samorząd Uczniowski i pedagog szkolny.


PODZIĘKOWANIA:

Podziekowania.jpg (146727 B)

 


 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI 2011

 

PICT0047.JPG (254379 B)

 


STUDNIÓWKA 2011

To już kolejny raz rozbrzmiał Polonez w ZSiPO w Magnuszewie. Na 100 dni przed maturą, 22 stycznia 2011 roku o godzinie 20.00 my jako piękne panny i eleganccy kawalerowie stanęliśmy obok siebie by zatańczyć tradycyjnego poloneza, którego poprowadziła pani dyrektor Lidia Ciża wraz z naszym wychowawcą panem Markiem Kozłowskim.

studniowka2011.jpg (1026389 B)

My jako abiturienci złożyliśmy słowa gorących podziękowań Szanownej Dyrekcji, Nauczycielom i wychowawcy, za wszystko! za ciepły uśmiech - tak bardzo potrzebny w chwilach zwątpienia, za stwarzanie rodzinnej atmosfery, za każdą porcję wiedzy, którą nam przekazali. To dzięki Nim zmienialiśmy swe poglądy i zapatrywania na otaczający nas świat.
W sposób szczególny podziękowaliśmy również Radzie Gminy i Radzie Rodziców za stworzenie nam warunków do zdobywania wiedzy. Za ciągłe staranie, aby nasza szkoła była coraz ładniejsza i nowocześniejsza oraz za ogromną pomoc w przygotowaniu balu studniówkowego.
Nie było by nas tutaj, w tej szkole gdyby nie nasi rodzice. Im również, w tym uroczystym dniu za to, że opiekowali się nami i podtrzymywali nas na duchu w chwilach słabości złożyliśmy słowa serdecznych podziękowań, a wszystkim gościom przybyłym na tak dostojny bal życzyliśmy udanej zabawy.
Coś się kiedyś kończy i coś się zaczyna. Taka jest rzeczy kolej i taki jest jej porządek. Fragment naszej drogi życiowej związanej z tą szkołą dobiega końca.
Chcemy by były to miłe wspomnienia. Uczestnicy balu studniówkowego w szampańskich nastrojach bawili się całą noc. Klimat tej wyjątkowej nocy pozostanie na długo w naszej pamięci.

Maturzyści 2011


Sukcesy naszych uczniów

IMG_0766.JPG (140932 B)Dnia 8.II.2011 roku w Kozienicach został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs pn. „Znane postaci naszego regionu”. II Turniej Międzyszkolny został zorganizo-wany przez Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach pod patronatem Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice oraz Starosty Powiatu Kozienickiego. Uczniowie z ZSiPO z Magnuszewa otrzymali pierwsza nagrodę oraz wyróżnienie. Licealiści: Agnieszka Kwiatkowska i Rafał Kutyła pod kierunkiem pana Marka Kozłowskiego opisali „Relacje ks. Floriana Rafałowskiego z pobytu na Syberii”. Wyróżnienie zaś otrzymała praca gimnazjalistki Sylwii Kowalczyk, która pod kierunkiem pani Agaty Cwyl opisała „Tajne losy polskiego Żyda w Magnuszewie”. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, opiekunowie wraz z dyrekcją podziękowania za przygotowanie młodzieży oraz rozbudzanie w nich miłości do rodzinnej ziemi. Prace napisane przez uczniów – jak podsumowała dyrektor Biblioteki Publicznej w Kozienicach pani Elżbieta Stąpór – są niezwykle interesujące. Pogłębiają wiedze historyczną, pobudzają zainteresowania uczniów i poszerzają wiedzę o naszym regionie. Zachęcamy więc nie tylko do przeczytania prac, ale również do poszukiwania innych bohaterów naszej gminy.

Praca 1 (pdf)              Praca 2 (pdf)


Z wizytą w „Pandzie”

domdziecka.JPG (548044 B)

26 stycznia uczniowie klasy VB wraz z wychowawczynią p. A. Kozłowską i p. M. Tłuścik pojechali z mikołajkowymi prezentami do wychowanków domu dziecka „Panda” w Kozienicach. Akcja zbierania paczek trwała od początku grudnia do dnia wyjazdu. Brali w niej udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. Najstarsza wychowanka ma 19 lat a najmłodsza 3 miesiące. Początkowo zarówno nasi uczniowie jak i wychowankowie „Pandy” byli bardzo nieśmiali. Najpierw odwiedziliśmy dzieci starsze, bo maluchy jeszcze spały. Kiedy pierwsze lody zostały przełamane wesołej zabawie nie było końca. Dzieci wspólnie układały puzzle, rozmawiały, grały w gry planszowe. Natomiast maluchy (dzieci do 5 lat), najbardziej chciały być noszone na rękach. Były bardzo zaborcze w stosunku do swoich opiekunów i nie chciały się nimi dzielić. Na szczęście dla każdego malucha był odpowiedni opiekun. Naszym uczniom podobała się zabawa, obie strony były zadowolone. Żegnaliśmy się z wielkim smutkiem z nowymi znajomymi. Na pożegnanie zostaliśmy zaproszeni do ponownych odwiedzin.

Agnieszka Kozłowska


XIX FINAŁ

WOŚP

9 stycznia tysiące wolontariuszy wyszło na ulicę, by kolejny raz kwestować na rzecz chorych dzieci. Uczniowie ZSiPO, jak co roku zbierali pieniądze na ulicach Magnuszewa. Spotkali się z bardzo życzliwym przyjęciem mieszkańców gminy, którzy chętnie wrzucali pieniądze do puszek. O bezpieczeństwo naszych wolontariuszy zadbali miejscowi policjanci, którzy wsparli akcję również finansowo. Na gorącą herbatę i kanapki do Gminnego Centrum Kultury zaprosiły kwestujących uczniów panie E. Wachnik i B. Trębacz. Policjantom i Paniom serdecznie dziękujemy.
Nasi wolontariusze zebrali 3.695.63 złotych, to o 1200 złotych więcej niż w ubiegłym roku. Po zakończeniu akcji puszki z pieniędzmi zostały odwiezione do sztabu głównego w Kozienicach. Po przeliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się, że wspólnie zebraliśmy 41.524.31 złotych.
Przebrzmiało już echo XIX finału WOŚP, teraz trwa wielkie liczenie zebranych pieniędzy, które w tym roku mają zostać przeznaczone na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Doposażone zostaną oddziały urologii i nefrologii dziecięcej.
WOSP.JPG (602364 B)

Wolontariusze XIX FINAŁU WOŚP
  Weronika Giza VIa
  Martyna Gronek VIa
  Edyta Kwiatkowska VIa
  Anna Nowaczyk Ia Gim
  Szymon Smykiewicz IIa Gim
  Maciek Szczudliński IIa Gim
  Rafał Kutyła II LO

Agnieszka Kozłowska


MŁODZI EKOLODZY W GMINIE MAGNUSZEW

W grudniu podsumowano gminną akcję ekologiczną, której organizatorem był Zespól Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie. Miała ona na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzież oraz uwrażliwienie ich na otaczającą przyrodę. Uczniowie przystąpili do konkursów wewnątrzszkolnych i gminnych. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Konkurs zbiórki baterii
I miejsce - PSP Przydworzyce.

II miejsce - PSP Chmielew.
III miejsce - ZSIPO Magnuszew.
IV miejsce - PSP Rozniszew.

V miejsce - PG Mniszew.
Konkurs plastyczny „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”
Kategoria wiekowa I-III - I miejsce:

Zofia Narojczyk kl. IIIB – ZSiPO Magnuszew,
Aleksy Traczyk kl. I – PSP Rozniszew,
Paulina Sadurska kl. I – PSP Chmielew.
Kategoria wiekowa IV-VI - I miejsce:

Cezary Kreczmański kl. VA - ZSiPO Magnuszew,
Damian Makuch kl. VI - PSP Rozniszew,
Weronika Niedziałek kl V - PSP Chmielew.

Kategoria wiekowa I-III gimnazjum - I miejsce:

Dominika Kuźnia kl. II – PG Mniszew.

Ponadto w ramach akcji uczniowie ZSiPO przez okres zimowy dokarmiają ptaki oraz opisali pomnik przyrody - dąb - znajdujący się w parku przy pałacu w Trzebieniu.

A. Kozłowska

Nagrodzone prace plastyczne:

Obraz 022A.jpg (115701 B)
Dominika Kuźnia kl.II
PG Mniszew
Obraz 008A.jpg (115184 B)
Cezary Kreczmarński kl.Va
SP Magnuszew
 

Obraz 015A.jpg (106982 B)
Zofia Narojczyk kl. IIIb
SP Magnuszew

 

Obraz 004A.jpg (99738 B)
Weronika Niedziałek kl. V
PSP Chmielew

 

Obraz 006A.jpg (104348 B)
Paulina Sadurska, Anna Sawicka kl. I
PSP Chmielew

 

Obraz 018A.jpg (72347 B)
Aleksy Traczyk kl. I
PSP Rozniszew

 

Obraz 016A.jpg (117801 B)
Damian Makuch kl. VI
PSP Rozniszew


Dokarmiajmy ptaki zimą!

Wiele osób zastanawia się czy zimą należy dokarmiać ptaki. Otóż my, członkowie szkolnego koła LOP uważamy, że tak. Należy jednak przestrzegać kilku zasad. Dokarmianie ptaków powinno odbywać się tylko zimą. W tym celu warto wybrać miejsce zaciszne, osłonięte przed wiatrem, ale jednocześnie odsłonięte. Dokarmianie ptaków łownych, przede wszystkim bażantów i kuropatw, wymaga porozumienia z miejscowym kołem łowieckim. My od wielu lat dokar.jpg (110524 B)współpracujemy z kołem łowieckim BAŻANT, które dostarcza nam specjalną mieszankę ziarna i dba o jego odpowiednią jakość. Bardzo ważna jest systematyczność. Ziarno musi być dosypywane często w niewielkich ilościach. W tym roku zima nas zaskoczyła i zanim rozstawiliśmy budki dla kuropatw musieliśmy odgarnąć śnieg. Nagrodą dla nas jest to, że możemy obserwować przychodzące kuropatwy, bażanty i inne ziarnojady.

A. Kozłowska


Refleksje po ...

…. jaki żal że się skończyło, chociaż całe ciało boli, siniaki nabierają brunatnej barwy, wszystkie mięśnie poruszone, ból rąk i bioder nie pozwala na wykonywanie swobodnych ruchów … to i tak żal że się skończyło …

Cztery dni na nartach w górach, w miejscowości Małe Ciche młodzież z ZSiPO z Magnuszewa pod opieką pani Marzenki Krawczyk, księdza Rafała Jaworskiego i pani Agaty Cwyl spędziła jedne z najfajniejszych dni zimy. Dotarliśmy tam 7 XII i jeszcze tego samego dnia młodzież dopasowywała sobie wypożyczony sprzęt: narty, wiązania, buty, kijki i oczywiście kaski. Część wybrała snowboard, więc deski, buty, kaski. I zaczęła się dobra zabawa. Najpierw penetracja terenu, rzut oka na miejscowe wyciągi, ich nachylenie oraz zwiedzanie okolicznej wsi. Potem zajęcia z instruktorami już na doskonale przygotowanym stoku. Lekcje z instruktorami na wyciągu orczykowym „Kułach” zaczęły się od podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz od nauki … upadania. I zaczęło się szaleństwo na dobre, przerażenie, strach zwłaszcza przed wjazdem na górę z wpiętym sprzętem. Snowboardziści pod opieką instruktorki Marysi pojęli umiejętność jazdy zaskakująco szybko, choć nie bez upadków. Narciarzom szło gorzej, ale nikt się nie poddawał i tak już było do końca. Przezwyciężyli strach przed wyciągiem orczykowym, opanowali lęk przestrzeni na 450 metrowym stoku na Polanie Błociskiem, a potem już było tylko z górki :-)
Trzeciego dnia pobytu był wyjazd do Zakopanego na Krupówki i pod Gubałówkę, ale chyba najfajniejszy był wieczorny kulig. Ognisko z pieczonymi kiełbaskami i tarzanka w śniegu. Zabawa nie ominęła również opiekunów grupy. We czwartek już wszyscy szusowali na „parapetach” i „boazerii” na kolejce krzesełkowej Stacji Narciarskiej Małe Ciche. Wyciąg kanapowy 1250 /m/ długości, o średnim nachyleniu 17% dsc03327.jpg (151838 B)i różnicy wzniesień wynoszącej ok. 220 m przeraził wielu, ale nikt nie dał za wygraną. I choć nie obyło się bez upadków /nawet po stronie naszych opiekunów – pani Agata zjechała bez upadku tylko dwa razy, na 20 wyjazdów/ to zabawa była przednia. Czasem padał śnieg, czasem mocno wiało - „kurzyło” po góralsku, to nikomu to nie przeszkadzało. Wszyscy ciepło ubrani, zaopatrzeni w gogle, jeździli po stoku. Dorobiliśmy się: jednej kraksy na stoku Szymona, jednego zwichniętego nadgarstka Konrada, i jednego „lima” pod okiem Pauliny, cała reszta tylko obolała, ale wszyscy szczęśliwi i wcale nie dlatego, że wracają, tylko dlatego, że zmierzyli się z poważnym zadaniem i dopięli swego. Dziś w ZSiPO mamy 22 osobową grupę zimową: narciarzy i snowboardzistów z zaszczepionym bakcylem do sportów zimowych, zdrowym stylem życia i wielką pasją do gór. Dziękujemy z tego miejsca przede wszystkim pani Agacie Cwyl za zorganizowanie mam tego wyjazdu, za opiekę pani Marzence i księdzu Rafałowi, za gościnność państwu Pawlikowskim z Domu Wypoczynkowego „Panorama” w Małem Cichem. Piękna pogoda, widok na Tatry, słońce na stoku, śnieg pod nartami, dobre jedzenie i fajna atmosfera, to wszystko nam towarzyszyło i za tym wszystkim będziemy tęsknić do następnego wyjazdu może za rok.

GALERIA ZDJĘĆ

Uczestnicy wyjazdu


Halloween- straszne święto?

PICT0169.JPG (322665 B)

29 października na korytarzach szkolnych pojawiły się duchy, czarownice i inne straszydła. Aby nad nimi zapanować członkowie Samorządu Uczniowskiego z klas IV-VI postanowili zorganizować dla nich gry, zabawy i konkursy. W każdej klasie przygotowano gazetkę tematyczną. Straszydła były bardzo zaskoczone dobrym przygotowaniem uczniów do tego mało jeszcze popularnego w Polsce święta. Odwiedzały więc każdą klasę, by rekwirować gąbki, kredę i przybory szkolne, w zamian żądały słodyczy. Jako dowód ich psot zamieszczamy zdjęcie! W wyniku przeprowadzonej w tym dniu rywalizacji PUCHAR (wydrążona dynia) i tytuł NAJSTRASZNIEJSZEJ KLASY W SZKOLE otrzymała VB. Drżyjcie uczniowie pozostałych klas!

A. Kozłowska


 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 21.X.2010r. był bardzo ważnym dla uczniów klas pierwszych ZsiPO w Magnuszewie. Tego dnia bowiem dzieci były pasowane na uczniów tej szkoły.
Na wstępie uroczystości p. dyrektor Lidia Ciża powitała wszystkich zebranych. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do bohaterów tego niezwykłego dnia – pierwszoklasistów. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: wójt Gminy Magnuszew p. Henryk Plak, sekretarz gminy p. Barbara Sobota, księża kanonicy: Florian Rafałowski, Szczepan Iskra oraz przedstawiciel Rady Rodziców p. Łukasz Chodyra. By zasłużyć na zaszczytny tytuł ucznia, dzieci musiały zdać egzamin. Zdobytą wiedzę i umiejętności pierwszoklasistów sprawdzali uczniowie klas starszych.
Po celująco zdanym egzaminie, nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na pełnoprawnych uczniów tej szkoły. W nagrodę dzieci otrzymały upominki od przybyłych gości i dyrekcji szkoły.
Po części oficjalnej uczniowie z wychowawcami, gośćmi i rodzicami spotkali się w klasach na słodkim poczęstunku.
Następnego dnia dzieci zasadziły na placu szkolnym symboliczne drzewka ufundowane przez rodziców.

pict0102.jpg (134272 B)     pict0084.jpg (161971 B)

GALERIA

Hanna Kocyk
Jadwiga Witkowska


BEZPIECZEŃSTWO DZIECI NA DROGACH

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2010/2011. Dbając bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej 06 października br. policjanci z Komisariatu Policji w Magnuszewie spotkali się z uczniami ZSiPO w Magnuszewie. Tematem prelekcji było „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Pamiętając, że chwila nieuwagi w czasie zabawy w rejonie drogi może skończyć się tragicznie, apelowali do uczniów o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w czasie wolnym od zajęć szkolnych, kiedy częściej spędzają czas na rowerze lub na zabawach w miejscu zamieszkania, które często sąsiaduje z ruchliwymi ulicami. Policjanci omówili zasady ruchu drogowego oraz wszelkie niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w drodze do i ze szkoły oraz jak ważne jest odpowiednie oznakowanie pieszych i rowerzystów. Przypomnieli też techniki jazdy na rowerze i motorowerze oraz zasady poruszania się po drodze. Kontynuacją spotkania będzie obejrzenie przez uczniów, na godzinach wychowawczych, filmu edukacyjnego pt. „BEZPIECZNA DROGA Z RADAMI SPONGEBOBA”, który po spotkaniu policjanci pozostawili w szkole.

 IMG_0614.JPG (198655 B)

Wymienione działanie profilaktyczne zmierzało do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Dało możliwość zapoznania się z zasadami „bezpiecznego pieszego” oraz kodeksem rowerzysty. Tego typu akcje kształtują wśród uczestników ruchu drogowego właściwe zachowywania.

Pedagog szkolny


 

Zabawa dyskotekowa

 

pict0246.jpg (101840 B)Dnia 04.10.2010r. zorganizowana została przez Mały Samorząd Uczniowski zabawa dyskotekowa z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcy zostali obdarowani przez dziewczynki upominkami, a później mieli okazję pobawić się przy dobrej muzyce.

 

Mały Samorząd Uczniowski

 


 

Patriotyczne „lekcje historii”


Uczniowie ZSiPO z Magnuszewa wraz z nauczycielami często uczestniczą w uroczystościach patriotycznych. W bieżącym roku 2010 przypada wiele „okrągłych” rocznic związanych z zwycięstwem i chwałą oręża polskiego, w których nasze poczty sztandarowe i harcerze brali udział. By oddać cześć poległym i upamiętnić heroiczną walkę o niepodległość byliśmy na wielu uroczystościach upamiętniających te wydarzenia. Niezwykle ciekawe okazały się być przemówienia Nadleśniczego Jana Chryzostoma Czachowskiego podczas uroczystości 75-lecia pożegnania Marszałka Józefa Piłsudskiego przez leśników polskich przy obelisku pamiątkowym koło stacji kolejowej Grabów n/Pilicą w dniu 17.05.2010r., oraz z okazji obchodów 90-lecia „Cudu nad Wisłą” 15.08.2010r. w Głowaczowie.
Z tego miejsca serdecznie dziękujemy za zaproszenia i prawdziwą lekcje historii.

 

Wystąpienie w Głowaczowie przy pomniku marsz. Józefa Piłsudskiego
w 90-tą rocznicę „Cudu nad Wisłą” 15.08.2010r. (pdf)

 

Wystąpienie podczas uroczystości 75-lecia pożegnania Marszałka Józefa Piłsudskiego
przez leśników polskich przy obelisku pamiątkowym koło stacji kolejowej Grabów n/Pilicą w dniu 17.05.2010 (pdf)

 

Uczniowie i nauczyciele z ZSiPO z Magnuszewa

 


 

„Po nitce do kłębka”, czyli „otrzęsiny” klas I gim


Dzień 30 września dla wszystkich uczniów z ZSiPO z Magnuszewa był wyjątkowy. Najpierw w wielu oddziałach dziewczęta składały życzenia kolegom z ok
pict0196.jpg (120807 B)azji Dnia Chłopaka. Na siódmej godzinie lekcyjnej odbyły się „otrzęsiny” uczniów klas I gimnazjum. Najstarsi uczniowie gimnazjum pod kierunkiem Pani Alicji Purtak i Pani Jolanty Niespodziewańskiej przygotowali szereg konkurencji i zadań z którymi musieli się zmierzyć młodsi koledzy. Pierwszoklasiści przebrali się za „koty”, zaprezentowali reklamę mleka, pokazali swoje – jeszcze nie odkryte talenty, a także odpowiedzieli na szereg pytań, związanych z tematyka szkolną. Wszystkie zmagania obserwowało i oceniało profesjonalne jury pod kierunkiem pani pedagog Beaty Marczak. Uczniowie obu klas zaprezentowali się pięknie. Zdobyli jednakową ilość punktów, po czym złożyli hołd przybyłej parze królewskiej, stając się tym samym pełnoprawnymi członkami uczniowskiej gromady. W godzinach wieczornych pod opieką nauczycieli i rodziców uczniowie bawili się na szkolnej dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.


Agata Cwyl
 


Spotkań z kulturą uczniów ZSiPO w Magnuszewie
ciąg dalszy :)

Wakacje…

wolność, radość, czas dla siebie, czas dla przyjaciół, czas na hobby
Szkoła…
nauka, klasówki, prace domowe, obowiązki, obowiązki i jeszcze raz obowiązki
Czy tak musi być zawsze…???


Uczniowie uwielbiają wakacje, ale są wśród nich także tacy, dla których wakacje to niestety nuda i brak odpoczynku, więc z utęsknieniem czekali na pierwszego września i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Bo szkoła, to nie tylko lekcje, sprawdziany, ale także szereg wspaniałych imprez. Tradycją w naszej szkole stały się comiesięczne wyjazdy do kina lub teatru.
Wyjazdy takie są dla nas nie lada atrakcją. Wielu z nas nie jeździ samodzielnie do kina, zadziej jeszcze z naszymi dość zapracowanymi rodzicami, dlatego szkolne imprezy wyjazdowe cieszą się dużym powodzeniem. Wielu z nas motywują do pracy, pozwalają rozwijać zainteresowania i śledzić nowości kulturowe.
Dlatego już 22 września pani Agata Cwyl zorganizowała wyjazd do kina, tym samym rozpoczynając cykl „spotkań z kulturą”. Byliśmy w kinie na filmie pt.: „Resident Evil Afterlife” w 3D. film scence-fiction, z domieszką horroru i thrillera. Chociaż film był momentami przerażający, to i tak każdy był w doskonałych humorach, bo u nas nie ma miejsca na strach! Po seansie filmowym udaliśmy się do McDonald’s, by zapomnieć o przeżyciach
filmowych i nakarmić tym razem nie nasze zmysły, lecz żołądki!
Bawiliśmy się cudownie i z niecierpliwością czekamy na następne wyjazdy, zorganizowane przez naszych wspaniałych nauczycieli.
Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy Dyrekcji i organizatorom wyjazdów: Pani Marzence Krawczyk i ks. Rafałowi Jaworskiemu, a zwłaszcza Pani Agacie Cwyl, którzy poświęcają dla nas swój wolny czas, towarzysząc nam w tych comiesięcznych popołudniowych wyjazdach! A kolejny wyjazd już w październiku!!!
Wycieczki te to nie tylko świetna zabawa dla nas, ale także doskonała lekcja koleżeństwa, integracji i samodzielności.
W październiku zaczyna działać wybrany przez nas Samorząd Uczniowski i mamy nadzieję, że wraz z opiekunami spowodujemy, że nasza szkoła będzie dla nas jeszcze bardziej przyjazna, atrakcyjna, a organizowane przez samorząd imprezy zawsze udane.
Już w listopadzie organizujemy wyjazd na narty do miejscowości Małe Ciche k. Zakopanego. Oprócz nauki jazdy na nartach będzie dobra zabawa na śniegu, ogniska, kuligi, lepienie bałwana i inne atrakcje. Są jeszcze wolne miejsca więc zapraszamy
 

Samorząd Uczniowski
 


Zagrajmy
o sukces

Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie przystąpiło do programu „Zagrajmy o sukces”. Program realizowany jest z pozyskanych przez szkołę środków z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Celem ogólnym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjów z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe. Natomiast cele szczegółowe to m.in.:

 • rozszerzenie oferty gimnazjów o dodatkowe zajęcia pozalekcyjne służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych i rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów szkół gimnsukces1.JPG (28551 B)azjalnych;

 • przeciwdziałanie zjawiskom przemocy i agresji poprzez uatrakcyjnienie pozalekcyjnej oferty edukacyjno-wychowawczej gimnazjów;

 • wsparcie pedagogiczno-psychologiczne dla uczniów z trudnościami w nauce;

 • kształtowanie umiejętności właściwego spędzania wolnego czasu

Projekt trwa od września 2010 do grudnia 2011.

W szkole zorganizowano dwie ok. 20 -osobowe grupy: I grupa – kl. I gimnazjum., II grupa – kl. II gimnazjum
W miesiącu każda grupa realizuje zajęcia w określonym wymiarze:
sukces2.JPG (30687 B)

 • Matematyka – 2,5 h

 • Geografia – 2h

 • J. angielski -3h

 • J. niemiecki – 3h

 • Zajęcia komputerowe – 6h

 • Zajęcia terapii psychologiczno-pedagogicznej – 2,5h

 • Zajęcia zawodoznawcze – 2h

 • SKS – 9h

Opiekunowie grup realizujących projekt odbyli dwudniowe szkolenie, na którym przestawiono problemy i zagrożenia młodzieży gimnazjalnej.
Szkoła, by umożliwić uczniom udział w dodatkowych zajęciach, zorganizowała odwóz dzieci w godzinach popołudniowych.

 

Lidia Ciża

 


              

Stypendium
dla uczniów szczególnie uzdolnionych

stypendia.JPG (29518 B)W czerwcu 2010 r. po raz kolejny Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium za wyniki nauce. Celem szczegółowym projektu, jest realizacja wsparcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, przy priorytetowym traktowaniu uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i techniczno/zawodowych. O stypendium w ramach Programu stypendialnego mogli ubiegać się uczniowie, którzy spełniali określone warunki: w roku szkolnym 2010/2011 są uczniami gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na obszarze Województwa, spełniają wymagane kryterium dochodu na członka rodziny, nie będą uzyskiwać w roku szkolnym 2010/2011 innego stypendium na cele edukacyjne, fundowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Uczniowie ubiegający się o stypendium musieli ponadto spełnić bardzo ważny warunek: ze sprawdzianu zewnętrznego na zakończenie szkoły podstawowej, zdawanego w roku 2009/2010 otrzymali co najmniej 36 punktów. Dodatkowe punkty były przyznawane za średnią ocen (5,0 i wyżej) na świadectwie ukończenia klasy VI.
Uczniowie kl. I Publicznego Gimnazjum W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie znaleźli się na liście stypendystów 2010/2011. Mimo że procedura składania wniosków wymagała zaangażowania dyrektora szkoły, nauczycieli i rodziców, to jednak warto było wystąpić o stypendium. Dziś troje uczniów naszej szkoły:
Paulina Grzybowska, Sylwia Kowalczyk i Norbert Tula każdego miesiąca od września 2010 do czerwca 2011 otrzymają po 350 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup pomocy naukowych, sprzętu lub oprogramowania komputerowego, co umożliwi im dalszy rozwój.
Publiczne Gimnazjum w Magnuszewie już po raz drugi znajdzie się na mapie szkół, których wybitnie uzdolnieni uczniowie są nagradzani stypendium za wyniki w nauce.
Gratulujemy wyróżnionym stypendystom i życzymy sukcesów.

Lidia Ciża


Promowanie bezpiecznego zachowania się na drodze
– wychowanie komunikacyjne

W odpowiedzi na konkurs GAMBIT Mazowsze ogłoszony w grudniu 2009r. przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie złożył dokumentację konkursową. We wrześniu 2010 r. otrzymaliśmy informację o pozytywnej ocenie projektu i zakwalifikowaniu się do udziału w przedsięwzięciu, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników ruchu. We wrześniu szkoła otrzymała trzy wyposażone rowery oraz niezbędne pomoce dydaktyczne, które są wykorzystywane podczas zajęć z zarower.JPG (37519 B)kresu wychowania komunikacyjnego. Realizacją projektu zajmuje się koordynator (nauczyciel) szkolnej edukacji motoryzacyjnej. Zajęcia mają ukształtować w uczniach postawę odpowiedzialnego i świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Podczas zajęć uczniowie zdobywają wiedzę teoretyczną na temat jak należy zachować się na drodze. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystują podczas szkolnych zajęć praktycznych. Zapewne realizacja projektu podniesie świadomość uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Lidia Ciża


Konkurs
"Mazowsze bliskie sercu"

V EDYCJA

mazowszekonkurs.jpg (34216 B)Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku młodzi fotografowie-amatorzy, mieszkający lub uczący się na Mazowszu znów staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Będzie to już piąta edycja tego coraz bardziej popularnego konkursu. Nabór prac trwa od 15 września do 15 października 2010.

Jury wyłoni laureatów z końcem października, a nagrody zostaną wręczone w połowie listopada.
Najważniejsze informacje w skrócie:
1. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: krajobraz i architektura,
2. Konkurs przeznaczony jest dla amatorów,
3. Zdjęcia (w formie papierowej wraz z zapisem na CD) w zamkniętej kopercie należy nadsyłać na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie,
Departament Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa
z dopiskiem: Konkurs „Mazowsze bliskie sercu”

4. Każda praca musi zawierać opis, w tym: tytuł konkursu, tytuł zdjęcia, miejsce wykonania fotografii/nazwę fotografowanego obiektu, kategorię, dane osobowe autora oraz oświadczenie o przekazaniu praw autorskich. Ponadto konieczne jest dołączenie oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. W przypadku osób nieletnich wymagana jest także zgoda Rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka w konkursie.
5. Nagrody finansowe w każdej kategorii:
I miejsce 3 000 zł, II miejsce 2 000 zł, III miejsce 1 500 zł.
6. Zdjęcia reprezentujące wysoki poziom techniczny i artystyczny będą elementem promującym województwo i będą wykorzystywane przez Urząd do celów promocyjnych z użyciem nazwisk autorów. Z tego tytułu autorom zdjęć nie przysługują żadne dodatkowe honoraria.


REGULAMIN KONKURSU (DOC)

OśWIADCZENIE (DOC)

WZÓR OPISU ZDJĘCIA (DOC)

 

Źródło: mazovia.pl

Zapraszam do udziału w w/w konkursie.
Tomasz Giza


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

pict0039.jpg (155747 B)

 

GALERIA


 

Wcześniejsze "newsy"
 


 


www.zsipo.magnuszew.edu.pl           zsipo.magnuszew@vp.pl